Mage's Disadvantages

If you have ideas to improve this great game, post them here!

Moderator: Game Administrators

Barkley

Re: Mage's Disadvantages

Post by Barkley »

Let's just all agree that the balancing is crap.
Low mages are wery much stronger then other classes, and Evan more with pots. But more and more I start thinking that it's a bit unfair that a mage can consatly heal itself but if must do that to not die the first second. But as soon as a mage nearly kills someone he can just leave, heal and return. Other classes could cinda just go afk hiting the mage while it has to swap heal and damage every X seconds. Let's not forget the magic resistance.

But when you start building and have a max tower next to you and can heal yourself is a different story, and so is a mage sigeing a max castle with its own mana.
I really think that all of this would hevily improve PvP.

Archer
-a good all-round buff
-(perhaps longer range than a mage?)

Sword,dwarf and orge
-seam ok to me

Mage
-buff the hp a ton
-nerf the heal
-buff the damage
-remove infinite mana
-add a way for mages to not afk, but still use mana
-MAKE MAGES SO THEY DO NOT MORE DAMAGE AS OTHER CLASSES TO CLAN TOWERS. TOWERS SHOULD BE KILLD BY BALISTA NOT MAGIC

Please remember that this is just my opinion. I'm not the one who decides balancing.. but the mages not doing damage to towers would really be needed a ton.
Added ideas: More friends list space
Other ideas: New clan rank: Mayor, Outlaw, Multiple House Owners

Co-creator of the Ember Islands clan map with KalenFirst
Leone

Post by Leone »

Agree - let's not forget the one mage vs several enemies in pvp.
Nelmi80

Post by Nelmi80 »

Of course, but ı say just here must be auto heal because of blockers,and protect gear. I know mages can hold many enemies but if they close to die they can out gears or walk away.But ı dont think it is same on mage, is it?
Nelmi80

Post by Nelmi80 »

Also ı learned from kurtadam today that,auto heal was removed because of rule 7. But rule 7 says auto click programs is not allowed if ı know correct.İf it is the only reason,this ability must be backd.because hitting is same. I no say only for other charachters.Normal hit of mage auto too.Also ı no say these abilities musnt be.Of course must be. Ah also these are my opinions, global administrators and moderators know better
SellSword

Post by SellSword »

Rule 7 having to deal with third party programs was not introduced only to limit a mage's ability to self-heal regardless of what Komutan says. That has been in the rules for several years because of afk and autoclicker abuse.

As far as balancing characters go, these discussions have gone on for as long as the game has been around (though early in the game it wasn't the mage generally considered to be overpowered). Everyone can sure express their opinions though.
Old soldiers never die, they just fade away.
Phiso

Post by Phiso »

KurtAdam wrote: Mon Oct 26, 2020 7:37 pm
Nelmi80 wrote: Mon Oct 26, 2020 3:22 pm I want to say two things
There was auto heal and spell by touching map or bag after holding speels.But if ı know correct, players think it can be used for being afk on mage charachters.But I think autoclickers can do the same thing.Thats why there is afk check pop-up in game.(now we mages cant auto heal for like out of staff for protect from heal blockers but we should)
bahsettiğin şeyi anladım ama bunun kurallara aykırı olduğunu bilmeni isterim. evet bir zamanlar büyücülerin otomatik büyü atma yeteneği vardı. ve bunu büyük bir zevkle söylüyorum ki, büyücülerin bu yeteneğini kaldırtan kişi benim. bunun bir kural ihlali olduğunu düşündüm ve bu durumu lordseth'ye anlattım. kural 7de otomatik tıklama, yani 3. parti programları kullanmanın yasak olduğunu söylüyor. ancak büyücülerin bu yeteneği kural 7yi ihlal ediyor. bu yeteneğin oto tıklama kullanmaktan hiçbir farkı yok. bunu lordseth'ye anlatırken, açık açık farkında olmadan büyücülere oto tıklama yeteneği kazandırmışsınız dedim. ve lordseth bunun farkında bile değildik dedi. bana hak verdi ve bunu kaldırdı. açıkcası her karakterin bir zorluğu vardır. şimdi gidip de bir cüce dese ki benim olta becerim diğer karakterlere göre çok kötü bunu düzeltin, veya bir okçu benim hızım diğer karakterlere göre çok yavaş bunu düzeltin, veya bir ogre benim kazma becerim diğer karakterelere göre çok kötü bunu düzeltin dese. DİYEMEZ!!! çünkü sen bu karakteri seçerken bunun + ve - yönlerini bilerek ve isteyerek seçiyorsun. daha sonra da bunu diğer karakterlere kıyaslayarak bu neden böyle diyorsun. biliyorum büyücü tüm karakterler arasında en zor gelişen sınıf. ama sen bunu bilerek açıyorsun(gelişmesi en zor sınıf dememden kastım sürekli elini ekrarndan ayırmadan büyüye basmanı kastediyorum). örneğin ben cücemi kasarken sadece düz vuruşa ve öfke skiline basıyorum. ama büyücülerin ki daha da zor biliyorum. yinede dediğim gibi, sen bu karakteri açarken bunun iyi ve kötü yönlerini bilerek açıyorsun. umarım demek istediğimi anlamışsındır.
Herkes karakterinin + sını - sini bilerek seçiyor diyorsan lütfen birdaha bu amık magesi 5v1 girip ölmüyor kesilmiyor deme çünkü buda magenin artısı ama burda nebilin anlatmak istediği örneğin sen sınırsız spawn yaparsın vuruşun kesilmez bu okcuda daha kolay yapılır tabi ama senin her vuruşun örneğin 5k 5k işler bunu bir büyücü yapsa 600-700 anca büyücünün özelliği büyüdür ve bunu engelliyorlar onun demek istediği bu örneğin bu dediğin tamam magenin - si olabilir veya oto tıklamaya yönelikte olabilir ama o zaman bu yine gelsin ama 5 saniye sürsün savaştaki büyücünün eşya çıkarma şansı olsun zaten büyücü itemleri STR karakterlere göre 2 kat daha pahalı
TÜRKİSH TRANSLATOR
KurtAdam

Post by KurtAdam »

Phiso wrote: Tue Oct 27, 2020 2:07 am Herkes karakterinin + sını - sini bilerek seçiyor diyorsan lütfen birdaha bu amık magesi 5v1 girip ölmüyor kesilmiyor deme çünkü buda magenin artısı ama burda nebilin anlatmak istediği örneğin sen sınırsız spawn yaparsın vuruşun kesilmez bu okcuda daha kolay yapılır tabi ama senin her vuruşun örneğin 5k 5k işler bunu bir büyücü yapsa 600-700 anca büyücünün özelliği büyüdür ve bunu engelliyorlar onun demek istediği bu örneğin bu dediğin tamam magenin - si olabilir veya oto tıklamaya yönelikte olabilir ama o zaman bu yine gelsin ama 5 saniye sürsün savaştaki büyücünün eşya çıkarma şansı olsun zaten büyücü itemleri STR karakterlere göre 2 kat daha pahalı
yaaa mk bu mage itemlerinin savaşçı itemlerinden 2 kat daha pahalı olması ne demek yaa. mk böyle saçma şeymi olur. sen 3k mage itemi craftlarken senden ne istiyorsa aynısını savaşçılardan da istemiyor mu. tüm 3k item craftlarında 2k item istiyor. eee bu 2k itemler de görevle düşmüyor mu? ne yani magelere 2k item düşme şansı %5-10 da savaşçılara düşme şansı %20-25 mi. veya sen 3k item craftlarken sana diyormu ki, yaa normlade bu item gerekiyor ama sen magesin sen bana şunları bunları da mı getir diyor. veya bir savaşçı 3k item craftlica zamn ooo kimler gelmiş sen bana item bile getirme al bu 3k itemi al git mi diyor mk. ne alaka yani mage itemlerinin savaşçı itemlerinden 2 kat daha pahalı olması. :twisted: :twisted: :twisted:
Bayrağı bayrak yapan her daim üzerindeki kandır. Toprak ise uğrunda ölen birisi varsa vatandır! 🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷
KurtAdam

Post by KurtAdam »

Phiso wrote: Tue Oct 27, 2020 2:07 am Herkes karakterinin + sını - sini bilerek seçiyor diyorsan lütfen birdaha bu amık magesi 5v1 girip ölmüyor kesilmiyor deme çünkü buda magenin artısı ama burda nebilin anlatmak istediği örneğin sen sınırsız spawn yaparsın vuruşun kesilmez bu okcuda daha kolay yapılır tabi ama senin her vuruşun örneğin 5k 5k işler bunu bir büyücü yapsa 600-700 anca büyücünün özelliği büyüdür ve bunu engelliyorlar onun demek istediği bu örneğin bu dediğin tamam magenin - si olabilir veya oto tıklamaya yönelikte olabilir ama o zaman bu yine gelsin ama 5 saniye sürsün savaştaki büyücünün eşya çıkarma şansı olsun zaten büyücü itemleri STR karakterlere göre 2 kat daha pahalı
bu konu benim dediğime hiç girmiyor bir kere. eğer verdiğim örnekleri anlasaydın bunu demezdin bile bana. bakkk, eğer ki gidip de cüce deseki, yaa bune mk 2-3 cüce 1 sktmn magesini kesemedik. millet derdiki dwarf böyle bir karakter ona göre açsaydın(burası senin dediğin kısma giriyor). sonra gidip de sword deseki, yaa bune kaç tane sword 1 mageyi kesemedik. millet derdi ki yaa işte napıcan sword magelere karşı böyle. sonra gidip de okçu deseki(aynısı). sonra gidip de ogre deseki(aynısı). miilet bu sefer der ki, aaa cidden burda bi haksızlık var mk. bu sktmn magesi 1 değil 2 değil 3 değil 4 farklı karaktere bile aşırı fark atıyor. buna bi el atmak lazım der. ama eğer ki şöyle olsaydı. çıkıp da sadece sword deseki benim 3 misli düşük lvlimdeki mageyi kesemişyorum. o zmn derdi ki millet swordun - si bu. ama bu sadece 1-2-3 karakter de değil ki. bilmem anlatabildimmmmiiii
Bayrağı bayrak yapan her daim üzerindeki kandır. Toprak ise uğrunda ölen birisi varsa vatandır! 🇹🇷❤️🇹🇷❤️🇹🇷
Nelmi80

Post by Nelmi80 »

KurtAdam wrote: Tue Oct 27, 2020 2:26 am
yaaa mk bu mage itemlerinin savaşçı itemlerinden 2 kat daha pahalı olması ne demek yaa. mk böyle saçma şeymi olur. sen 3k mage itemi craftlarken senden ne istiyorsa aynısını savaşçılardan da istemiyor mu. tüm 3k item craftlarında 2k item istiyor. eee bu 2k itemler de görevle düşmüyor mu? ne yani magelere 2k item düşme şansı %5-10 da savaşçılara düşme şansı %20-25 mi. veya sen 3k item craftlarken sana diyormu ki, yaa normlade bu item gerekiyor ama sen magesin sen bana şunları bunları da mı getir diyor. veya bir savaşçı 3k item craftlica zamn ooo kimler gelmiş sen bana item bile getirme al bu 3k itemi al git mi diyor mk. ne alaka yani mage itemlerinin savaşçı itemlerinden 2 kat daha pahalı olması. :twisted: :twisted: :twisted:
Evet str itemlerini 4 farklı karakter alıyor ama mage itemlerini sadece mage kullanıyor ve dolayısıyla daha pahalı
Post Reply